Log in
Your Local Ericsson site

Vodafone UK wybiera technologię Ericsson, aby rozwijać swoją sieć w Londynie

27 czerwca 2017, 10:27Kategorie:Technologia Inne formaty notatki:

  • Firma Ericsson została wybrana na dostawcę technologii MIMO i Carrier Aggregation, aby pomóc firmie Vodafone UK rozwinąć sieć 4G w południowej Anglii.
  • Ponadto firma Ericsson będzie świadczyć usługi technologii radiowej 5G na rzecz Vodafone UK w celu przygotowania do wprowadzenia sieci 5G w tym regionie.

Firma Vodafone UK zdecydowała się na usługi Ericsson (NASDAQ: ERIC), aby rozwinąć swoje sieci 4G w Londynie i południowej Anglii przy wykorzystaniu takich technologii, jak Massive MIMO i Carrier Aggregation, co przyczyni się do poprawy przepustowości i wydajności po stronie użytkownika końcowego.

Technologia Massive MIMO wykorzystuje zaawansowane macierze antenowe w celu poprawy jakości sygnałów radiowych i przepustowości, natomiast technologia Carrier Aggregation łączy różne częstotliwości komórkowe dla zwiększenia wydajności i szybkości transmisji danych użytkownika.

Zakres porozumienia obejmuje testy technologiczne, walidację produktów, komercyjne rozpowszechnianie usług oraz usługi profesjonalne.

Jorge Fernandes, Dyrektor ds. Technologii w Vodafone UK, powiedział: „Ciągle udoskonalamy naszą sieć w celu optymalizacji wydajności i zapewnienia naszym klientom usług najwyższej jakości. Będziemy dalej rozbudowywać sieć 4G, aby zagwarantować naszym użytkownikom jeszcze większe możliwości. Z przyjemnością liczymy na kontynuację współpracy z firmą Ericsson w celu osiągnięcia naszych celów”.

Arun Bansal, Head of Ericsson Europe and Latin America, powiedział: „Współpracujemy z firmą Vodafone UK, aby rozwinąć sieć 4G i przetestować nowe technologie 5G. Razem jesteśmy w stanie zapewnić wszechobecną łączność, która zagwarantuje użytkownikom sieci całkowicie nowe doświadczenia, a także monitorować i kontrolować IoT (Internet Rzeczy) w czasie rzeczywistym”. 

Ericsson i Vodafone zawarły również protokół ustaleń, obejmujący następujące obszary współpracy:

  • rozwój sieci 4G, technologia radiowa 5G zależna i niezależna;
  • scenariusze wdrożeniowe 5G;
  • Symulacje NR: 3,5 GHz i mmWave;
  • przypadki użycia 5G: studium przypadku biznesowego i weryfikacja koncepcji;
  • weryfikacja koncepcji rozproszonej chmury i plasterkowania sieci: opóźnienia i aplikacje sieciowe zoptymalizowane pod kątem chmur;
  • współpraca z King’s College w Londynie; oraz
  • innowacja 5G: Program Inkubacji Technologicznej.

Więcej informacji na temat sieci nowej generacji firmy Ericsson można znaleźć na naszej stronie 5G networks

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie. W 2016 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 222,8 mld SEK. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericssonpolska

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Kontakt dla mediów

Katarzyna Pąk